Neddies 2021 Season – Minor Premiers

Neddies 2021 Season – Minor Premiers

At the end of the competition split rounds, Neddies have finished as Minor Premiers in 1st, 2nd and 3rd grades! Well done lads.

Neddies also had the pleasure of hosting the Wallabies at the 500 Club event on 21 August 2021. Click picture for more photos.

Great shot of Bryan with Dan McKellar (Brumbies coach and Wallaby Assistant coach)

Milestones: 

 

Prem Grade Results

Round Date Score 1st GRADE v MOTM RWA TOTW
1 10-Apr-21 37 16 Kalamunda Blake Phillips Zantana Pomare
Nate Roberts
2 17-Apr-21 21 12 Bayswater Justin Zeitsman Tuki Raimona
4 01-May-21 15 18 Cottesloe Ryan Townsend
5 08-May-21 48 26 Joondalup Stan McFarland Aidan Lee, Patrick Tuialii, Jackson Neilson
6 15-May-21 33 22 Associates Sheldon Tarawa Aidan Lee, Kauri Cudd
7 22-May-21 23 19 Wanneroo Ammon Matuauto Ben Calder
Nate Roberts
8 29-May-21 59 24 Arks Sheldon Tarawa Faron McCoy
Justin Zeitman
9 12-Jun-21 78 0 Curtin Uni Sam Murray Blake Phillips
Justin Zeitman
10 19-Jun-21 63 16 Sthn Lions Jackson Neilson Nate Roberts
Kauri Cudd
11 26-Jun-21 38 15 Wests Antonio Kiri Kiri James Petherick
Antonio Kiri Kiri
12 03-Jul-21 26 29 UWA James Petherick Nate Roberts
13 10-Jul-21 59 0 Coastal Cavs Ethan Wilson Tuki Raimona
3 17-Jul-21 27 29 Palmyra James Pursell

Split round results

14 24-Jul-21 39 7 Wests Heath Tessman Tom Sheminant
James Petherick
15 31-Jul-21 22 11 UWA Zantana Pomare Tom Sheminant
Antonio Kiri Kiri
16 07-Aug-21 34 12 Kalamunda Ammon Matuauto Ryan Townsend
Finn O’Callaghan
17 14-Aug-21 10 39 Cottesloe Tom Sheminant
18 21-Aug-21 20 20 Palmyra Blake Phillips


Reserve Grade Results

Round Date Score Reserves v
1 10-Apr-21 23 5 Kalamunda
2 17-Apr-21 43 0 Bayswater
4 01-May-21 41 17 Cottesloe
5 08-May-21 31 5 Joondalup
6 15-May-21 27 17 Associates
7 22-May-21 24 7 Wanneroo
8 29-May-21 64 3 Arks
9 12-Jun-21 92 0 Curtin Uni
10 19-Jun-21 52 12 Sthn Lions
11 26-Jun-21 26 14 Wests
12 03-Jul-21 48 6 UWA
13 10-Jul-21 53 7 Coastal Cavs
3 17-Jul-21 15 21 Palmyra

Split round results

14 24-Jul-21 26 16 Wests
15 31-Jul-21 52 14 UWA
16 07-Aug-21 40 15 Kalamunda
17 14-Aug-21 14 15 Cottesloe
18 21-Aug-21 12 10 Palmyra

 

Third Grade Results

Round Date Score 3rd Grade v
1 10-Apr-21 38 0 Kalamunda
2 17-Apr-21 38 14 Bayswater
4 01-May-21 34 14 Cottesloe
5 08-May-21 36 7 Joondalup
6 15-May-21 14 12 Associates
7 22-May-21 47 17 Wanneroo
8 29-May-21 47 0 Arks
9 12-Jun-21 65 5 Curtin Uni
10 19-Jun-21 53 0 Sthn Lions
11 26-Jun-21 40 7 Wests
12 03-Jul-21 78 0 UWA
13 10-Jul-21 20 21 Coastal Cavs
3 17-Jul-21 29 24 Palmyra

Split round results

14 24-Jul-21 26 0 Wests
15 31-Jul-21 60 7 UWA
16 07-Aug-21 54 7 Kalamunda
17 14-Aug-21 7 22 Cottesloe
18 21-Aug-21 31 10 Palmyra

 

Nomads Results

Round Date Score Nomads v
1 10-Apr-21 12 7 Swan
2 17-Apr-21 17 36 Kwinana
4 01-May-21 5 43 Cottesloe
5 08-May-21 11 15 Bunbury
6 15-May-21 5 42 Associates
7 22-May-21 33 0 Wanneroo
8 29-May-21 28 0 Perth Irish
9 12-Jun-21 53 7 Curtin Uni
10 19-Jun-21 0 54 Perth Irish
11 26-Jun-21 5 60 Bunbury
12 03-Jul-21 21 12 Wanneroo
13 10-Jul-21 28 0 Coastal Cavs
3 17-Jul-21 28 0 Palmyra

Split round results

14 24-Jul-21 13 7 Perth Irish
BYE 31-Jul-21
16 07-Aug-21 0 83 Kwinana (3:00)
17 14-Aug-21 12 17 Cottesloe
18 21-Aug-21 21 14 Palmyra

 

Colts Results

Round Date Score Colts v
1 10-Apr-21 21 29 Kalamunda
2 17-Apr-21 10 35 Wests
4 01-May-21 24 12 Wanneroo
5 08-May-21 0 40 Joondalup
6 15-May-21 5 26 Associates
7 22-May-21 53 14 Wanneroo
8 29-May-21 20 11 UWA
9 12-Jun-21 15 27 Kalamunda
10 19-Jun-21 25 48 Joondalup
11 26-Jun-21 17 35 Wests
12 03-Jul-21 28 0 UWA
13 10-Jul-21 BYE
3 17-Jul-21 7 45 Associates

 

Don’t forget to pick up tickets to the Long Lunch (Still going ahead despite move of Bledisloe Cup)